ifsIFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, na odbywającej się w Bostonie konferencji IFS World 2019 przedstawił nową, zmodyfikowaną architekturę opracowaną z myślą o potrzebach różnych branż.
 
  • Nowoczesna architektura systemów zarządzania obsługą serwisową, planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) i zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM), umożliwiająca szybkie wprowadzanie innowacji
  • Demonstracja technologii do obsługi rzeczywistości rozszerzonej/mieszanej w ramach zdalnej asysty oraz cyfrowych reprezentacji obiektów fizycznych i funkcji serwisu predykcyjnego


Cyfrowa transformacja wiąże się z różnymi wyzwaniami i potencjalnymi zakłóceniami działalności przedsiębiorstwa, dlatego firmy z całego świata szukają rozwiązań u dostawców oprogramowania, którzy koncentrują się na wynikach biznesowych, a nie tylko na technologii. IFS zademonstrował właśnie takie podejście, przedstawiając wizję zastosowania nowych technologii w podstawowej architekturze swoich aplikacji i udostępnienia ich klientom w kontekście realizowanych zadań i specyficznych potrzeb branżowych.

Nowoczesna architektura rozwiązań branżowych powinna być dostępna w 2020 roku — to na niej będzie się opierać cała oferta oprogramowania IFS związanego z obsługą produkcji, zarządzaniem projektami i zarządzaniem usługami. Dzięki nowemu podejściu klienci będą w stanie w praktyczny sposób wykorzystać możliwości technologii, takich jak internet rzeczy (IoT), rzeczywistość rozszerzona i mieszana (AR/MR), sztuczna inteligencja (AI) i uczenie maszynowe (ML). Posłużą one do zbudowania ukierunkowanych rozwiązań ułatwiających wdrożenie w przedsiębiorstwie mechanizmów optymalizacji, automatyzacji i prognozowania oraz usprawnienie interakcji.

Zespół projektantów IFS prowadził intensywne, długotrwałe prace nad rozwojem zaprezentowanych podstawowych rozwiązań technologicznych. Zastosowano między innymi programowanie deklaratywne oparte na modelu i skonstruowano intuicyjny interfejs użytkownika IFS Aurena, a ponadto udostępniono pełną funkcjonalność oprogramowania w postaci interfejsów API. Dzięki tym udoskonaleniom IFS wspólnie z partnerami będzie mógł szybciej tworzyć i dostarczać klientom nowe funkcje.

Unowocześniona architektura została zaprojektowana z myślą o szybkości i elastyczności. Przeznaczona jest zarówno dla chmur, jak i dla środowisk lokalnych, a jej działanie opiera się na zastosowaniu kontenerów i technologii Kubernetes, która umożliwia uruchamianie aplikacji w hiperskalowalnym środowisku chmury, a zarazem pozwala przenosić zadania obliczeniowe między chmurami i środowiskami lokalnymi. Architektura tego typu udostępni klientom mechanizmy zarządzania i pozwoli szybko integrować — w ramach dowolnego zestawu rozwiązań z oferty IFS — zaawansowane technologie, takie jak AI i ML, a także zastosować zrobotyzowaną automatyzację procesów (RPA).

Na konferencji IFS World, w obecności tysięcy uczestników, IFS zaprezentował praktyczne zastosowania tych technologii:
  • cyfrowe reprezentacje obiektów fizycznych i monitorowanie zasobów;
  • planowanie serwisowania predykcyjnego w czasie rzeczywistym;
  • funkcje zdalnej asysty opartej na mechanizmach AR/MR, ułatwiającej serwisowanie i utrzymanie rozwiązań.

Dzięki koncepcji stałej aktualności produktów klienci IFS będą mogli korzystać z najnowszych wersji aplikacji bez zakłóceń związanych z przeprowadzaniem kompleksowych aktualizacji. Oznacza to także lepszy wgląd w funkcjonowanie środowiska, większą przewidywalność oraz wyższy poziom kontroli i elastyczności podczas planowania rozwoju przedsiębiorstwa i wdrażania nowych funkcji oferowanych przez IFS.

Koncepcja przedstawiona przez nasz zespół wynika z planu konkretnych działań zmierzających do stworzenia otwartej, skalowalnej architektury, zapewniającej klientom zestaw funkcji niezbędnych w ich branży” — powiedział Christian Pedersen, dyrektor ds. rozwoju produktów w IFS. „Celem IFS było stworzenie podstawowej architektury aplikacji, która z założenia odznacza się otwartością i bogatymi możliwościami. Udowodniliśmy dziś, że konsekwentnie realizujemy naszą strategię, ponieważ elastyczność jest integralną cechą nowej architektury. Nasi klienci mogą teraz szybciej i łatwiej wykorzystywać nowe, przyszłościowe technologie w kontekście swoich potrzeb biznesowych i możliwości rynkowych.


Więcej informacji na temat rozwiązań IFS można znaleźć na stronie www.ifs.com/corp/solutions/

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top