ifsIFS odnotowuje 48-proc. wzrost przychodu ze sprzedaży licencji i 85-proc. wzrost skorygowanego zysku EBITDA w pierwszej połowie 2019 roku. IFS zwiększa prognozę przychodu na rok 2019 do 6,35 mld SEK (tj. 711 mln USD), co stanowi 21% wzrostu rok do roku.

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, przedstawił dzisiaj wyniki finansowe osiągnięte w drugim kwartale i pierwszym półroczu 2019, które zakończyło się 30 czerwca 2019 r.

Gdy patrzę na II kwartał, który był moim pierwszym pełnym kwartałem w IFS, jestem dumny z osiągniętych wyników. Podsumowując II kwartał tego roku, jestem pod wrażeniem, gdy patrzę na to, co osiągnęliśmy razem, koncentrując się na zapewnianiu sensownych rozwiązań naszym klientom” – skomentował Darren Roos, prezes zarządu IFS. „IFS to jedyny znaczący dostawca w naszej branży, który z zasady pozwala klientom na dokonywanie swobodnych wyborów w zakresie rozwiązań, bez uzależniania ich od dostawcy” – dodał. „Teraz, gdy już widzimy realną siłę IFS, będziemy mieć wysokie oczekiwania na drugą połowę roku. Mam przyjemność zwiększyć nasze prognozy zysku na pozostałą część roku, aby w 2019 r. osiągnąć dochody w wysokości 711 mln dolarów, tj. 6,35 mld koron szwedzkich, co stanowi 21% wzrostu rok do roku.


My nie tylko osiągamy nasze cele, my je przekraczamy i to we wszystkich regionach i kluczowych segmentach rynku. Na przykład dochody z licencji na oprogramowanie do zarządzania serwisem w terenie (Field Service Management, FSM) wzrosły o 119% w I połowie rok do roku, co znacznie przewyższa średnią wzrostu w branży. Wraz z dalszym wzrostem dochodów ze sprzedaży produktów IFS ugruntowuje swoją pozycję zaufanego, dynamicznego i rentownego przedsiębiorstwa, rzucającego wyzwania status quo i dominującym graczom na rynku. Co więcej, skorygowany zysk EBITDA wzrósł o 69% w I kwartale względem I kwartału 2018 r., a w II kwartale zwiększył się aż o 97% względem II kwartału 2018 r. To pokazuje, że nasz wzrost nie odbywa się kosztem rentowności i w dalszym ciągu będziemy prowadzić zrównoważony, prężny biznes - dodaje Constance Minc, dyrektor finansowy IFS.


Najważniejsze dane finansowe i operacyjne za I połowę 2019 r.:
  • Przychód netto wyniósł 2,996 mln SEK (322 mln USD), wzrost o 24% względem I połowy 2018 r. W samym II kwartale, przychód netto wyniósł 1,586 mln SEK (168 mln USD)
  • Dochód z licencji zwiększył się o 48% względem I połowy 2018 r.
  • Dochód z rozwiązań chmurowych IFS (z wyłączeniem WorkWave) zwiększył się o 58% względem I połowy 2018 r.
  • Skorygowany zysk EBITDA zwiększył się o 85% względem I połowy 2018 r.
W pierwszej połowie 2019 r. istotnie przybyło nowych klientów, a IFS dokonało największych transakcji w historii firmy. Dane liczbowe stanowią wyraźny dowód na rosnącą rentowność organizacji, która skupia wszystkie swoje siły na zapewnianiu klientom IFS wartości. Dzięki współpracy kadry kierowniczej składającej się z największych talentów w branży ze zmotywowanym i ambitnym personelem, firma nie przestaje rosnąć w siłę.

IFS zostało ponadto wyróżnione przez branżowych analityków, w tym IDC i Gartner, za system planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) oraz rozwiązania FSM. IFS uzyskała po raz kolejny tytuł Lidera w raporcie 2019 Gartner Magic Quadrant for Field Service Management oraz w raporcie IDC MarketScape for SaaS & and Cloud-Enabled EAM Providers. Takie uznanie ze strony szanowanych ekspertów potwierdza wiodącą pozycję IFS i pozwoli na utrzymanie obecnej dynamiki w drugiej połowie 2019 r. i w dalszej przyszłości.

Perspektywa na III kwartał pozostaje pozytywna, z prognozą na cały rok obrotowy 2019 zakładającą wzrost przychodów do 6,35 mld SEK (711 mln USD).

Uwaga: wartości wzrostu w II kwartale 2019 r. względem II kwartału 2018 r. są wyrażone na podstawie przychodów w koronach szwedzkich.

Więcej informacji na stronie: www.ifsworld.com/corp/company/financial-results/

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top