IFS nabywa firmę MainIoT Software Oy

ifsFirma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, ogłosiła podpisanie umowy z właścicielami firmy MainIoT Software Oy (w skrócie „MainIoT”), której celem jest wykupienie 100 procent udziałów spółki. Zakup zostanie sfinansowany ze środków własnych.Firma MainIoT dostarcza rozwiązań do zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) i zarządzania obsługą serwisową( ESM), a także powiązanych z nimi systemów do zarządzania danymi. Produkty te są skierowane do firm działających w branży energetycznej, przetwórczej, produkcyjnej i usługowej.

Obecnie, ze względu na przejęcie przez firmę IFS, licząca ponad 200 przedsiębiorstw baza kliencka MainIoT będzie miała dostęp do sprawdzonych rozwiązań branżowych firmy IFS. W ten sposób renomowane firmy, takie jak SSAB, Caverion, Neste, Gasum, Empower i Maintpartners, będą mogły korzystać z zalet współpracy z globalnym dostawcą oprogramowania, który przez niezależnych analityków jest uznawany za lidera branży.

Nabycie firmy MainIoT przez IFS stanowi kolejny etap realizacji naszej strategii rozwoju. MainIoT jest liczącym się dostawcą w kluczowej dla nas, szybko rozwijającej się branży rozwiązań do zarządzania majątkiem i usługami serwisowymi. Nabycie przedsiębiorstwa pozwoli wzbogacić naszą ofertę i umocni naszą pozycję na ważnym rynku fińskim. Ponadto będziemy mogli wykorzystać potencjał MainIoT w obszarze rozwiązań związanych z koncepcją „internetu rzeczy w przemyśle”. Jest to dziedzina, w ramach której aktywnie opracowujemy nowe rozwiązania - powiedział Fredrik vom Hofe, Group Senior Vice President Business Development
Firma MainIoT wcześniej w całości należała do grupy Solteq Oyj. Jej dwa biura przedstawicielskie w Finlandii znajdowały się Helsinkach i w Tampere. Zysk firmy wynosił 5 mln euro, a jej skorygowany zysk EBITDA wynosił 25% (rok fiskalny 2015).

Firma IFS w ciągu ostatnich lat odniosła wiele sukcesów na fińskim rynku rozwiązań do zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) i zarządzania obsługą serwisową (ESM). Poprzez nabycie firmy MainIoT nasza pozycja w tej branży stanie się jeszcze mocniejsza, a przez włączenie jej doświadczonych specjalistów do naszego zespołu będziemy mogli jeszcze skuteczniej wspierać zarówno klientów IFS, jak i dotychczasowych klientów MainIoT. Serdecznie witamy nowych kolegów oraz klientów w naszym gronie - powiedział Tapani Pohjonen, prezes IFS Finland
IFS oczekuje, że nabycie firmy przełoży się na niewielki wzrost zysków w 2016 r.

Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top

IFS Rozwiazania w chmurze 1 IFS Field Service Management 1