Østfold Energi aktualizuje pakiet IFS Applications w celu wsparcia obsługi swojej krytycznej infrastruktury

ifsFirma IFS, globalny dostawca aplikacji korporacyjnych, informuje, że norweska firma Østfold Energi zdecydowała się na aktualizację systemu IFS Applications™ do najnowszej wersji. Wdrożenie rozpocznie się na wiosnę 2018, a nowe rozwiązanie będzie w pełni funkcjonalne w czwartym kwartale tego roku. Firma jest operatorem dziesięciu elektrowni wodnych, dwóch farm wiatrowych i sześciu elektrociepłowni.

Østfold Energi rozpoczęła używanie IFS Applications w 1999 roku. Chociaż Østfold Energi efektywnie wykorzystywał swoje rozwiązanie ERP, firma zdała sobie sprawę z potencjalnych korzyści, jakie przyniesie aktualizacja do najnowszej wersji IFS Applications. W związku z tym Østfold Energi aktualizuje swoje rozwiązanie IFS, które obecnie obsługuje finanse, zasoby ludzkie, zaopatrzenie, zarządzanie projektami i remonty. Aktualizacja daje także firmie Østfold Energi dostęp do IFS Lobby, interfejs obsługujący różne role użytkowników, który można dostosować do potrzeb poszczególnych osób, co poprawia efektywność biznesową.
Jesteśmy odpowiedzialni za krytyczną infrastrukturę i musimy mieć pełny ogląd wszystkiego, co się z nią wiąże w dowolnym momencie” – powiedział Oddmund Kroken, prezes Østfold Energi. „Musimy wiedzieć, czy elektrownia może dostarczyć spodziewaną ilość energii w dowolnej minucie dnia. Jeśli zdarzy się coś nieprzewidzianego, musimy natychmiast wiedzieć, co dokładnie należy zrobić z konkretnymi komponentami. Najnowsza wersja IFS Applications spełnia wszystkie nasze wymagania, eliminując konieczność dostosowania, która często znacznie podraża tego typu duże projekty informatyczne.
Heidi Wisur Hansen, kierownik do spraw aplikacji ERP w Østfold Energi, dodała:
Jednym z powodów aktualizacji była chęć usprawnienia predykcyjnej obsługi technicznej urządzeń, utworzenia efektywniejszych procesów zakupów i przejęć oraz lepszej cyfryzacji naszych procesów biznesowych. Chcieliśmy także mieć dostęp do większej ilości informacji w czasie rzeczywistym, w przyjaźniejszym interfejsie graficznym. Inną zaletą jest fakt, że wszyscy pracownicy naszego przedsiębiorstwa znają to rozwiązanie.
Glenn Arnesen, prezes IFS Scandinavia, powiedział:
Jesteśmy podekscytowani tym, że firma Østfold Energi zdecydowała się kontynuować naszą współpracę, która trwa nieprzerwanie od roku 1999. IFS Applications posiada wszystkie funkcje niezbędne firmie Østfold Energi do zarządzania elektrowniami w całym kraju. Jest to obszar, w którym systemy ERP przedstawiają rzeczywistą wartość dla złożonych przedsiębiorstw, którą mogą one przekazywać także swoim klientom. Korzyścią dla Østfold Energi jest poprawa obsługi klienta, ponieważ dostawa energii jest stabilna, monitorowana, prawidłowo utrzymywana i perfekcyjnie zarządzana.
Więcej informacji na temat zaangażowania firmy IFS w pomoc organizacjom z sektora energetyki i użyteczności publicznej znajduje się na stronie: www.ifsworld.com/corp/industries/energy-and-utilities/

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top