YES Biżuteria i "yes" dla systemu ERP firmy IFS

IFS - systemy ERP, CRM, zarządzanie zasobami ludzkimi, eRp, ControllingIFS, globalny dostawca aplikacji dla przedsiębiorstw wdraża system klasy ERP wspomagający zarządzanie - IFS Applications w firmie YES Biżuteria Sp. z o.o. Rozwiązanie obejmuje następujące moduły: IFS Finanse, IFS Dystrybucja, IFS Sprzedaż i Marketing (CRM), IFS Zarządzanie Projektami, IFS Zasoby Ludzkie i IFS Płace.

YES Biżuteria Sp. z o.o. to firma jubilerska, która rozpoczęła działalność w 1981 r. Oferuje biżuterię złotą, z diamentami i innymi kamieniami szlachetnymi, biżuterię srebrną, a także wiele wzorów obrączek ślubnych i pierścionków zaręczynowych. Biżuteria dostępna jest w sieci ponad 80 Sklepów Jubilerskich YES na terenie całej Polski oraz w sklepie online.

Wdrożenie systemu ERP wspomagającego zarządzanie – IFS Applications w firmie YES Biżuteria Sp. z o.o. rozpoczęło się we wrześniu 2009 r. Obejmuje ono moduły wspierające procesy w zakresie finansów (w tym obszar controlingu), sprzedaży, dystrybucji, marketingu, zarządzania zasobami ludzkimi i płacami, a także zarządzania transportem oraz lokalami i inwestycjami. Rozwiązanie Obsługa Punktów Sprzedaży (POS) usprawni obsługę i rozliczanie transakcji prowadzonych w Sklepach Jubilerskich YES na terenie całego kraju. Rozwiązania Sprzedaż Mobilna i Sklep Internetowy wspierać będą sprzedaż hurtową i detaliczną w terenie. Zakończenie wdrożenia jest planowane na grudzień 2010 r.

W miarę powiększania się asortymentu i wzrostu liczby klientów, niezbędne stało się usystematyzowanie procesów zachodzących w firmie, a także optymalizacja kosztów prowadzonej przez nas działalności. Dlatego zdecydowaliśmy się na wdrożenie systemu klasy ERP - IFS Applications” – mówi Mateusz Madelski, dyrektor ds. rozwoju w YES Biżuteria Sp. z o.o.

IFS Applications zapewni firmie YES dostęp do informacji zarządczej, która umożliwi prognozowanie przepływów finansowych, przeprowadzenie analiz rentowności w dowolnie zdefiniowanych obszarach, prognozowanie sprzedaży pojedynczych modeli i grup asortymentowych oraz zarządzanie ceną. System umożliwi optymalizację stanów magazynowych i wesprze zarządzanie dystrybucją. W zakresie współpracy z salonami sprzedaży, IFS Applications, umożliwi sprawne zarządzanie systemem prowizji oraz pozwoli skrócić cykl realizacji zamówień i zapewni ich automatyzację.

System ERP IFS Applications usprawni również procesy wewnątrz firmy, w tym zarządzanie zasobami ludzkimi. Rozwiązanie umożliwia powiązanie narzędzi do naliczania płac z programem motywacyjnym. Docelowo z IFS Applications będzie korzystało 135 użytkowników wewnątrz spółki YES Biżuteria, 100 w Sklepach Jubilerskich YES oraz 15 przedstawiceli handlowych.

W przypadku przedsiębiorstw jublilerskich niezwykle istotne jest nie tylko uporządkowanie procesów, ale rówież prezycyjne szacowanie kosztów prowadzonej dzialalności, ze względu na stosowanie bardzo drogiego surowca. System IFS Applications zapewnia takie wsparcie. Cieszymy się, że firma YES dołączyła do grona naszych klientów – mów Marcin Taranek, prezes Zarządu IFS CEE.

Na świecie do klientów IFS z branży jubilerskiej należą m.in. tureckie przedsiębiorstwa: Mioro, Diva oraz Favori.

Źródło: www.ifs.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top