Totolotek SA wdroży system ERP firmy IFS

IFS - systemy ERP, MRP, ERP, zarządzanie finansamiTotolotek SA wdraża system ERP IFS Applications w celu usprawnienia operacji finansowych w ogólnopolskiej sieci sprzedaży. Start produkcyjny rozwiązania jest planowany na początek stycznia 2011 r.
Totolotek SA jest organizatorem zakładów wzajemnych w Polsce od 1992 r. Firma dysponuje największą, ogólnokrajową siecią przyjmowania zakładów wzajemnych w Polsce, liczącą ponad 400 punktów. Stały rozwój sieci sprzedaży o nowe lokalizacje wywołał potrzebę usprawnienia operacji finansowych generowanych w punktach na terenie całego kraju. W połowie 2010 r. Zarząd Spółki podjął decyzję o wdrożeniu rozwiązania wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem w obszarze finansów. W wyniku porównania ofert rynkowych w drodze przetargu wybrano rozwiązanie IFS Finanse, stanowiące integralną część systemu wspomagającego zarządzania klasy ERP – IFS Applications.
Naszym celem było zwiększenie efektywności działania poprzez lepszą koordynację i usprawnienie operacji w dziale finansów. O wyborze firmy IFS zdecydowała funkcjonalność oraz elastyczność oferowanego przez nią rozwiązania, gwarantująca łatwą adaptację do zmieniających się potrzeb naszego przedsiębiorstwa – mówi Eleftherios Maroulis, Prezes Zarządu Totolotek SA.
Umowę na wdrożenie rozwiązania IFS Finanse podpisano we wrześniu br., a już 12 listopada gotowy był projekt rozwiązania. Zgodnie z planem start produkcyjny systemu w warszawskiej centrali Totolotka nastąpi na początku stycznia 2011 r. Z rozwiązania będzie korzystać 26 jednoczesnych użytkowników.

Główne korzyści z wdrożenia rozwiązania IFS Finanse w centrali spółki Totolotek to poprawa wydajności systemu finansowo-księgowego oraz jego integracja z istniejącymi systemami: magazynowym, windykacyjnym, billingowym oraz środków trwałych.
Spodziewamy się, że wdrożenie rozwiązania IFS Finanse pozwoli nam na usprawnienie pracy działu finansów Totolotka, a integracja w obszarze systemu informatycznego zapewni szybszy dostęp do wszystkich informacji operacyjnych – mówi Hanna Godek, Dyrektor Finansowy Totolotek SA.
Cieszymy się, że tak dobrze znana na polskim rynku firma, jak Totolotek SA, dołączyła do grona naszych klientów i dzięki naszemu rozwiązaniu będzie mogła zwiększyć efektywność swojej działalności – podsumowuje Marcin Taranek, Prezes Zarządu IFS CEE.
Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top

IFS Rozwiazania w chmurze 1 IFS Field Service Management 1