System ERP IFS Applications w Brookfield Asset Management

IFS - systemy ERP, ERP, zarządzanie produkcjąFirma IFS North America zawarła umowę z Brookfield Asset Management, globalną firmą z siedzibą w Toronto, zarządzającą aktywami o wartości ponad 100 mld dolarów i działającą głównie na rynku nieruchomości, energii odnawialnej oraz infrastruktury.
Zakres działalności Brookfield obejmuje inwestycje kapitałowe w nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe, celulozownie, zakłady papiernicze, obiekty kolejowe i portowe, firmy dostarczające prąd i przedsiębiorstwa energetyczne w niemal wszystkich krajach świata.

Brookfield wdroży system ERP IFS Applications w celu usprawnienia globalnych procesów biznesowych. Po sukcesie wdrożenia systemu w spółce Brookfield Renewable Power, spółka macierzysta oraz inne oddziały postanowiły pójść w jej ślady. Spółka zakupi licencje na rozbudowane rozwiązanie do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) i zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM), w tym IFS Finanse, IFS Dystrybucja, IFS Remonty, IFS Zarządzanie Projektami, IFS Zarządzanie Dokumentacją i IFS Zasoby Ludzkie.
Po przeprowadzeniu przez nas niezależnej oceny dostępnych dostawców, Brookfield Renewable Power, który wybrał rozwiązanie ERP firmy IFS, nakłonił nas do wybrania IFS w charakterze preferowanego partnera strategicznego przy wdrażaniu platformy ERP służącej do standaryzacji naszych globalnych działań – opowiada Roman Kruczaj, Wiceprezes ds. Zaopatrzenia Strategicznego, Brookfield Corporate Operations. Ponadto funkcjonalności kompleksowego zarządzania finansami, projektami oraz majątkiem zaspokoją nasze globalne zapotrzebowanie. IFS dostarczy nam najlepsze w swojej klasie aplikacje do zarządzania zróżnicowanymi typami działalności na całym świecie, łącznie z zarządzaniem aktywami finansowymi, portami, projektami konstrukcyjno-budowlanymi, majątkiem dostawców prądu oraz nieruchomościami biurowymi.
Brookfield jest doskonałym przykładem złożonego przedsiębiorstwa, dla którego przeznaczony jest system IFS Applications – twierdzi Cindy Jaudon, Prezes Zarządu IFS North America. Firma może teraz przenieść się z dotychczasowego systemu, który wymaga pracy na odrębnych bazach danych utworzonych dla ponad 600 podmiotów prawnych. Brookfield będzie w stanie nadzorować działalność wszystkich podmiotów, korzystając z jednej instalacji systemu IFS Applications i wspólnej bazy danych. Dzięki temu zwiększy się wydajność i znacznie zmniejszą się złożoność oraz koszty infrastruktury informatycznej.
IFS adresuje swoje rozwiązania dla branży zarządzania majątkiem, konstrukcyjno-budowlanej i infrastruktury. Firma oferuje kompleksowe i zintegrowane rozwiązania biznesowe do zarządzania całym cyklem życia majątku – począwszy od projektowania, zaopatrzenia, produkcji, konstrukcji i montażu, rozruchu, aż po utrzymanie i serwisowanie, zarządzanie częściami zamiennymi i łańcuchem dostaw, naprawy i remonty oraz utylizację.

IFS Applications™ oferuje funkcjonalność do zarządzania kontraktami, projektami i ryzykiem, budżetowaniem i prognozowaniem projektu, zarządzania finansami i księgowością projektu, planowania zasobów, harmonogramowania i optymalizacji, zarządzania majątkiem i usługami serwisowymi, częściami zamiennymi, jak również rozwiązania mobilne do pracy w terenie, zarządzania wezwaniami i zadaniami, w tym umowami SLA – a wszystko to w pełni zintegrowane z narzędziami do zarządzania dokumentacją i zasobami ludzkimi. Klientami firmy IFS są m.in. Hertel, Debut Services, Babcock Group, Grenland Group, MITIE, Heerema Fabrication Group, Clancy Docwra, Seadrill, Anticimex, Eltel Networks, Infratek, Gilbarco Autotank i Tomra Systems.

Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top