IFS Applications wspomaga produkcję w Materne-Polska

IFS - ERP, systemy ERPFirma Materne-Polska, działająca na polskim rynku od 1992 roku, specjalizuje się w produkcji konfitur i mrożonek. W nowoczesnym zakładzie produkcyjnym, rocznie przetwarza się 15 tys. ton owoców. Od 2008 r. zarządzanie przedsiębiorstwem wspomaga system ERP IFS Applications.
Zintegrowany system wspomagający zarządzanie klasy ERP wykorzystywano w Materne-Polska od 2000 r. System ten jednak nie obejmował procesów produkcyjnych, co powodowało m.in. problemy z realizacją zamówień. Kolejne powody, dla których zaczęto rozważać w firmie wymianę systemu ERP, to brak wsparcia ze strony dostawcy oraz brak możliwości dostosowania systemu do zmieniających się przepisów prawnych.

Decyzję o zmianie rozwiązania na nowoczesny system ERP zarząd spółki podjął w roku 2006. Głównym celem było usprawnienie procesów biznesowych związanych z planowaniem i rozliczaniem produkcji, a także pełna integracja produkcji i logistyki.

O wyborze rozwiązania firmy IFS zdecydowały takie czynniki, jak: funkcjonalność systemu, bardzo dobry serwis powdrożeniowy oraz fakt, że dostawca jest jednocześnie producentem systemu.
Główną korzyścią są dla nas usprawnienia w zakresie produkcji. Wcześniej był to jedyny obszar nieobjęty systemem informatycznym. Obecnie dysponujemy na bieżąco pełną informacją na temat wszystkich procesów produkcyjnych, a harmonogramowanie i planowanie produkcji jest znacznie ułatwione – powiedziała Jolanta Żuber, Dyrektor Finansowy, Materne-Polska Sp. z o.o.
Usprawnienia nastąpiły również w obszarze dystrybucji. Wprowadzenie kodów kreskowych znacznie ułatwiło obsługę magazynów oraz śledzenie partii towarów (traceability). Usprawniono również proces inwentaryzacji.
W obszarze kontrolingu zyskaliśmy możliwość śledzenia i analizowania odchyleń. To dla nas podstawa. Możliwość bieżącej analizy finalnych zależności kosztu rzeczywistego od kosztu standardowego jest w naszej działalności bardzo istotna. Wiedza o tym, gdzie są ewentualne odstępstwa od naszych normatywów i z czego wynikają, jest dla nas niewątpliwą korzyścią – dodała Jolanta Żuber.
Cieszymy się, że funkcjonalność IFS Applications ułatwia firmie Materne-Polska prowadzenie efektywnej działalności produkcyjnej, pozwalając jednocześnie na obniżenie poziomu kosztów – powiedział Marcin Taranek, Prezes Zarządu IFS CEE.
W zakładzie produkcyjnym Materne-Polska wykorzystywane są następujące moduły IFS Applications: IFS Finanse, IFS Dystrybucja (obsługa kodów kreskowych), IFS Produkcja, IFS Zasoby Ludzkie i IFS Płace.

Z systemu korzysta obecnie 110 użytkowników.

Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top