Czołowy europejski dostawca systemów przeładunkowych przyspiesza rozwój dzięki IFS Applications

ifsPROJPRZEM S.A., polski dostawca systemów przeładunkowych, wdrożył rozwiązanie firmy IFS w celu efektywnego zarządzania pełnym łańcuchem wartości − od projektu począwszy, przez produkcję i konstrukcję, aż po sprzedaż, dostawę i montaż.Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma PROJPRZEM S.A., jeden z największych w Europie dostawców systemów przeładunkowych i producent konstrukcji stalowych, wdrożyła system IFS Applications™ 8 w celu wsparcia zróżnicowanego łańcucha wartości.

Notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych firma PROJPRZEM, specjalizuje się w produkcji, sprzedaży, montażu i obsłudze serwisowej systemów przeładunkowych pod marką PROMStahl, które firma dostarcza do 36 krajów w Europie, Azji i Afryce.
Nasza grupa dynamicznie się rozwija i żeby sprawnie nią zarządzać, potrzebowaliśmy nowoczesnych rozwiązań informatycznych” – powiedziała Anna Zarzycka-Rzepecka, prezes zarządu PROJPRZEM S.A.„Wcześniej korzystaliśmy z prostych narzędzi IT, które obsługiwały tylko niektóre obszary działalności naszej firmy. Narzędzia te nie spełniały naszych potrzeb związanych z rozwojem firmy i dlatego podjęliśmy decyzję o wdrożeniu zintegrowanego systemu klasy ERP.
System IFS Applications wdrożono we wszystkich najważniejszych obszarach działalności grupy PROJPRZEM, takich jak produkcja, sprzedaż, zarządzanie projektem konstrukcyjnym i budowlanym oraz dostawa i koordynacja montażu. Ponadto system obsługuje finanse, kadry i płace, zarządzanie dokumentacją i jakością oraz zarządzanie kontaktami z klientami.

Anna Zarzycka-Rzepecka dodała:
Jedną z najważniejszych korzyści osiągniętych dzięki IFS Applications jest raportowanie zdarzeń gospodarczych na bieżąco w systemie. Dzięki stałemu dostępowi do aktualnych danych, dostosowanych do poszczególnych poziomów zarządzania, wzrosła wydajność pracy w naszej grupie. Co ważne, skalowalność i elastyczność systemu IFS Applications umożliwi nam dalszy rozwój i dopasowanie rozwiązania wraz ze wzrostem działalności naszej grupy.
Marcin Taranek, prezes zarządu IFS CEE skomentował: „Cieszymy się, że nasze rozwiązanie skutecznie wspiera rozwój firmy PROJPRZEM i pomaga zwiększyć efektywność działalności firmy na międzynarodowych rynkach. Liczymy na dalszą, owocną dla obu stron współpracę”.

Wdrożenie systemu IFS Applications objęło dwa zakłady produkcyjne grupy PROJPRZEM oraz spółkę zależną PROMStahl Polska Sp. z o.o. specjalizującą się w sprzedaży systemów przeładunkowych. Na początku roku 2016 planowany jest roll-out systemu do spółki niemieckiej PROMStahl GmbH.

Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top