ifsRozwiązanie ERP firmy IFS wspiera procesy przetwórstwa ryb i logistykę, pomagając zwiększyć efektywność operacyjną.

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma „Paula Fish” Sławomir Gojdź Sp.J. specjalizująca się w przetwórstwie ryb wdrożyła system IFS Applications™ 9 we współpracy z firmą InfoConsulting, należącą do sieci IFS Partner Network.

Założona w roku 1998 pod nazwą Paula Trans, firma Paula Fish dysponuje własnymi zakładami przetwórczymi ryb pelagicznych, łososia, flądry i dorsza, wyposażonymi w nowoczesne komory zamrażania i chłodnie. Spółka kontroluje pełny proces zaopatrzenia, przetwórstwa, magazynowania, sprzedaży mrożonek oraz transportu na rynek krajowy, europejski i azjatycki.

W związku z dynamicznym rozwojem działalności Paula Fish potrzebowała zintegrowanego systemu ERP, obejmującego wszystkie kluczowe procesy biznesowe. Po przeprowadzeniu analizy dostępnych na rynku rozwiązań zarząd firmy podjął decyzję o wdrożeniu systemu IFS Applications 9. Rozwiązanie firmy IFS nie tylko spełniało bieżące wymagania przedsiębiorstwa, ale także dzięki swojej elastyczności umożliwiało dostosowanie i rozbudowę systemu w miarę przyszłego rozwoju firmy Paula Fish.

Wdrożenie IFS Applications objęło wszystkie procesy realizowane w obszarze przetwórstwa i przechowywania ryb oraz integrację z systemem obsługi logistyczno-transportowej. Jednym z głównych celów była dystrybucja i procesy produkcyjne oraz ich finansowe odwzorowanie. System IFS Applications zapewnia wszechstronne wsparcie w takich obszarach, jak: finanse i kontroling, logistyka wejściowa wraz z zaawansowaną obsługą zarządzania paletami, produkcja, logistyka wyjściowa, utrzymanie ruchu i obsługa kadr. Rozwiązanie zostało wdrożone w styczniu 2018 r., na czas i w ramach budżetu. <blockquote<Dokładne odzwierciedlenie w systemie procesów biznesowych, od centrów kosztów i przychodów po zarządzanie magazynem, zapewnia nam dostęp do informacji, które wspierają podejmowanie decyzji” – powiedział Sławomir Gojdź, właściciel firmy „Paula Fish” Sławomir Gojdź Sp. J. „System IFS Applications pozwolił na zwiększenie efektywności operacyjnej naszego przedsiębiorstwa. Dzięki doświadczeniu i wiedzy eksperckiej firmy InfoConsulting projekt wdrożeniowy został przeprowadzony sprawnie i profesjonalnie. Mirosław Kamiński, prezes firmy InfoConsulting, dodał:
Cieszymy się z pomyślnego zakończenia projektu wdrożeniowego w Paula Fish, na czas i w ramach budżetu. Wprowadzając automatyzację przetwarzania danych firmowych i przyspieszając przepływ informacji, byliśmy w stanie dostarczyć rozwiązanie, które pozwala użytkownikom pracować wydajniej, a kierownictwu zapewnia dostęp do dokładnych i zawsze aktualnych danych.
Marcin Taranek, prezes spółki IFS CEE, zarządzającej działalnością firmy IFS w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej, skomentował:
Przemysł spożywczy jest ważnym segmentem rynkowym dla IFS. Cieszymy się, że firma Paula Fish dołączyła do grona klientów z tej branży korzystających z systemu IFS Applications. Jesteśmy przekonani, że elastyczna i skalowalna architektura naszego rozwiązania będzie wspierać na każdym etapie rozwój działalności firmy Paula Fish i pomoże wzmocnić jej przewagę konkurencyjną.
Więcej informacji na temat rozwiązań firmy IFS dla firm z sektora spożywczego zawiera strona: www.ifsworld.com/corp/industries/process-manufacturing/food-and-beverage-erp/

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top